KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13568566
*
nr 1356 8566
Gustaf Rosengren
(1893-1963), Sverige
Oljemålning, Fiskebåt, Lofoten. Signerad. Olja på duk, 51x 68 cm
Gustaf Rosengren, född 1893 i Piteå, död 1963, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2020
kl 20:17:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 18:57:23
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gustaf Rosengren
Gustaf Rosengren, född 1893 i Piteå, död 1963, svensk målare.
Läs mer om Gustaf Rosengren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskebåt fiskebåtar gustaf rosengren lofoten marin marinmotiv marinmålning motiv från lofoten norge olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:52
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:20
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:19
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 20:50
*
Gustaf Rosengren
Gustaf Rosengren, född 1893 i Piteå, död 1963, svensk målare.
Läs mer om Gustaf Rosengren
nr 1356 8566
Gustaf Rosengren
(1893-1963), Sverige
Oljemålning, Fiskebåt, Lofoten. Signerad. Olja på duk, 51x 68 cm
Gustaf Rosengren, född 1893 i Piteå, död 1963, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/10 18:57:23 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gustaf Rosengren
Gustaf Rosengren, född 1893 i PiteÃ¥, död 1963, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Gustaf Rosengren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskebåt fiskebåtar gustaf rosengren lofoten marin marinmotiv marinmålning motiv från lofoten norge olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:52 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:20 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:19 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 20:50